TATLI KRİZLERİNE “TARÇINLI SÜT” ÇÖZÜMÜ

Özellikle biz kadınlar, bu tip konularda uygulanmış tecrübeleri severiz. Hemen hemen her gün izlediğimiz ve okuduğumuz birçok başlık var kilo kontrolü ve zayıflama adına. Hatta öyle çok bilgi yükleniyoruz ki bu konulara dair, hepsini bir kez denemeye kalksak ömrümüz yetmez zaten. Ama bazı mucizevi karışımlar var ki, gerçekten etkileri inanılmaz. Bunlardan biri de “tarçın ve süt”. Benim de deneyerek tecrübe ettiğim ve müthiş sonuçlar aldığım bir karışım bu. Aslında ikisi de ayrı ayrı sağlıklı ve lezzetli besinler. Süt ve tarçın, ikisi de başlı başına  besin dengemizin içinde olması gerekenler listesinde zaten.  Hele bir de bir araya geldiler mi, ortaya şahane zayıflama hikayeleri çıkıyor. Özellikle benim gibi, aç yaşayabilen ama tatlısız yaşayamayanlar için gerçek bir mucize. Ne kadar sağlıklı beslenirsek beslenelim, şu tatlı dengesini kuramadığımız sürece yaptıklarımız ne yazık ki sonuçsuz kalıyor. Birçok şeyi denemiş ama çikolatanın yerini hiçbir şeyin tutamayacağına karar  vermiş biri olarak, ilk defa başka bir şeyin bunun yerine geçebileceğine  inandım. Özellikle soğuk süt ile inanılmaz lezzzetli oluyor bu karışım. İsterseniz toz tarçın, istersenizde kabuk tarçın kullanabilirsiniz. Tavsiyem, kabuk tarçınla yapacaksanız, bir şişenin içine sütü koyun, içine bir kaç adet kabuk tarçın attıktan sonra bir kaç saat dolapta bekletin ki tarçın özünü iyice bıraksın sütün içine. Ama toz tarçın ile tüketmek isteseniz, beklemeden karışımı hemen içebilirsiniz. Özellikle canınız tatlı istediğinde, buzdolabının önünde kedi gibi ne yesem diye dolanmaya başladığınız da, hafif bir açlık hissettiğinizde, sağlıksız abur cuburlara saldırmadan önce, yapacağınız tek şey, buz gibi soğuk süt ve tarçın olmalı mutlaka. Bu ikili, acil durum da kırınız butonu bence. Deneyiniz ve şiddetle tavsiye ediniz.

Biraz da faydalarından bahsedelim;

Tarçınlı Süt Zayıflatır mı? 

Yapılan araştırmalara göre tarçın ve süt kürünün zayıflama üzerinde etkisi olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Özellikle göbek ve basen bölgesindeki yağları eritmek ve aynı zamanda açlık hissetmeyerek zayıflamanın mümkün olduğu son yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Tarçın zayıflamada ne işe yarar?

Tarçının en önemli özellikleri enerjiyi yükseltmesi ve kan şekerini dengelemesidir. Bu açıdan en faydalı baharatlardan biridir. Ayrıca tarçın tüketimi sonrasında tokluk hissi sağlar ve metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalorinin yakılmasına ve zayıflamada yardımcı olur.

Sütün Zayıflamaya Etkisi?

İçinde bulunan kalsiyum miktarının fazla olması sebebiyle sütün yağları yakma ve kemikleri güçlendirme özelliği vardır. Hayvansal proteinlerin en iyisi olan süt, kasları güçlendirerek vücudun çok fazla kalori yakmasını sağlar. Bunların yanı sıra sütün içerisinde bulunan laktoz maddesi vücudun şeker ihtiyacını doğal yollardan karşılamaktadır.

Tarçınlı Sütün Faydaları – Neye iyi gelir?

Yukarıda faydalarını ve zayıflamaya etkilerini saydığım tarçın ve sütün karışımı da bir arada kullanıldığında zayıflamada oldukça etkili bir bileşen oluşturmaktadır. Düzenli kullanımda yağlarınızı eriterek ayda 3-4 kilo kadar zayıflamak mümkün olmaktadır

Tarçınlı Süt Karışımı Nasıl Yapılır? Hazırlanışı;

Tarçın ve sütün önerilen kullanım şekli şu şekildedir; 
● 1 su bardağı süt,
● Yarım çay kaşığı toz tarçın.

1 su bardağı sütün içine toz tarçını ekleyin ve karıştırın. Sütü sıcak, ılık ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bu tamamen sizin damak zevkinize kalmış. Ayrıca isteğe bağlı olarak süt tam yağlı veya yarım yağlı olarak da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı yatmadan 3 saat önce 1 bardak olmak üzere, gün içerisinde toplam 2 bardak tüketebilirsiniz.

Ayrıca emziren anneler de tarçın süt kürünü içerek kilo verebilir ve aynı zamanda sütü de artmış olur.

NOT: Gün içerisinde toplam 1 çay kaşığı tarçın tüketmeniz önerilir. Daha fazla tarçın tüketimi yan etkilerle sonuçlanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir