HIZLI SAÇ UZATMA FORMÜLÜ

Bizzat deneyip sonuç aldığım güzel bir iksirden bahsetmek istiyorum size. Birçok kadın hayatının belli dönemlerinde saçlarıyla ilgili değişim serüveni yaşar. Saçları uzun olan kısa kestirme planları yaparken, kısa olanlar ise biran önce saçlarını uzatabilmenin yollarını arar. Tabi saç uzama işlemi kısaltmak kadar basit ve kısa sürede gerçekleşebilecek bir durum değildir. Ancak bunun da bazı formülleri var. Hem sağlıklı hem de çok uzun süre beklemeden saç uzatmanın da bazı yöntemleri var. O kadar çok şampuan,krem,maske,kür,bakım yağları araştırması yaptım ki, özellikle saç uzatan şampuanlar kısmında bir dönem kafam oldukça karışmıştı. Sonra hem ekonomik, hem uygulaması kolay, hem sağlıklı, hem de etkisini çabuk gösteren bir formül yakaladım ve bunu uygulamaya başladım. Yaklaşık 1,5 aydır yapmış olduğum  bu mucize karışımı sizinle paylaşmadan önce söylemeliyim ki, saçlarımda gözle görülür bir canlılık, dolgunluk ve uzama gördüm, yakın çevremden de aynı yorumları almak formülün gerçekten işe yaradığına inandırdı beni.

Aslında bir çoğunuzun daha önce duyduğu ve bildiği bir formül den bahsedeceğim size, benim eklediğim tek şey ise kendi tecrübem ve almış olduğum sonuçtan ibaret.

Gelelim anlatmaya; bir kutu şampuan(çok özel bir marka olması önemli değil, sizin tercihiniz)

bir şişe çam terebentin

bir şişe tatlı badem yağı

Yapacağımız şey ; 1 şişe şampuan ın içine, 1,5 kapak çam terebentin, 1,5 kapak tatlı badem yağı(kendi kapaklarıyla) ekleyip şampuan kutumuzu iyice çalkalıyoruz ki karışım iyice etkileşime girsin.

Şampuanımız artık hazır. Bunun özel bir uygulaması yok. Normal bir şekilde, her banyoda saçlarımızı yıkarken bu şampuanı kullanıyoruz. İsterseniz daha sonra bir saç kremi kullanabilirsiniz herhangi bir zararı olmayacaktır. ( ben kullanıyorum)

İsterseniz bu karışımı arada farklı bir biçimde kullanarak maske şeklinde de uygulayabilirsiniz.

Nasıl mı? Şöyle ki,

Badem Yağı ve Çam Terebentin Yağı 

Boş ve temiz bir şişeye eşit miktarda badem yağı ve çam terebentin yağını ekleyip iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın tüm bölgelerine yedirerek sürün. Karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonrasında havlu ya da streç ile tüm saçınızı sarın. Havluyu önceden ısıtırsanız daha etkili sonuç alırsınız. Bu karışımı saçınızda 2.5 saat kadar beklettikten sonra ılık bir su ile saçlarınızdan durulayın. Badem ve çam terebentin yapı karışımını ayda iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz.

Deneyiniz ve farkı görünüz. (Ben gördüm)

 

Gelelim bu müthiş ikilinin faydalarına ;

 

Saçlar Üzerinde Çam Terebentin Yağının Faydaları 

 • Çam terebentinin en güçlü faydası saçlar üzerinde olduğu gibi düzenli ve doğru kullanımında güçlü ve parlak, sağlıklı görünen saçlara kavuşursunuz.
 • Saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır.
 • Çam terebentin yağı saç köklerinizi beslerken, saçlarınızın hızlı uzamalarına da yardımcı olur. Saçlarınızın yavaş uzamasından şikâyetçiyseniz bu yağ ile hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar.
 • Birçok işlem görmüş; ısıya maruz kalmış ya da boya uygulanmış saçlarda en çok görünen sorun koparak dökülmeleridir. Çam terebentin yağı güçlü onarıcı etkisiyle bu tür sorunların oluşmasına engel olurken, koparak dökülmeleri büyük ölçüde engellemektedir.

Çam Terebentin Yağı ile ilgili Az Bilinen Bir Gerçek

Hepinizin bildiği gibi şampuanlar içerisinde pek çok kimyasal madde bulunur. Bu kimyasal maddeler; saça zarar verirken; doğal yapısını büyük ölçüde bozarak sağlıksız görünmelerine sebep olurlar. Çam terebentin yağı da; şampuanla kullanıldığında şampuanın kimyasal etkilerini yok ediyor. Yani yalnızca şampuan kullanarak saçınıza verdiğiniz zararı en aza indiriyor. Hiçbir saç sorununuz yoksa bile; çam terebentin yağını şampuanınıza karıştırarak uyguladığınızda; saçınızın kimyasal bileşenlerinden zarar görme ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Not: Çam terebentin yağı yakıcı bir yağ olduğu için göze temas etmemesi önerilmektedir

 

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir ?

 1. Saçlarınızın nem ihtiyacını karşılar, gün içinde kaybetmiş oldukları suyu ve nemi geri kazandırır.
 2. Saç dökülmelerinin önüne geçer.
 3. Saç uçlarında sıklıkla ortaya çıkar, kırık ve yıpranmış saçlara karşı bakım oluşturur.
 4. Saçı tabaka halinde sarar, hava koşullarının olumsuz etkilerine karşı saçı korur.
 5. Saç tellerini kökten uca kadar nemlendirdiği için saçın doğal yapısının korunmasında etkin bir rol üstlenir.
 6. Daha ahenkli ve hacimli saçlara kavuşmak için tatlı badem yağı tercih edilmelidir.
 7. Saç köklerinde ortaya çıkan kızarıklık, tahriş, kuruluk, alerjik durumlar ve kaşıntı için kürler halinde tatlı badem yağı kullanımı yardımcı olur.
 8. Uzun süre işlem görmüş ve bu yüzden onarımı güç yıpranmış saçlar için düzenli bir şekilde kürler halinde kullanımı saça eski sağlığını geri kazandırır.
 9. Saç kökleri ve saç telleri tarafından kolayca emilimi sağlandığından bakıma muhtaç saçlara kısa sürede yardımcı oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir